• 28 stycznia 2021

Wiosenna metamorfoza to plan wielu kobiet z okazji zmiany pory roku, na tę bardziej sprzyjającą, cieplejszą. W momencie, kiedy nie mamy jeszcze zaufanego stylisty i dopiero szukamy odpowiedniego dla siebie fryzjera, zazwyczaj zwracamy uwagę na efekty jego pracy, ale nie tylko. Równie ważnym aspektem jest wizualny wystrój salonu oraz jego wyposażenie. Bowiem nawet najlepszy specjalista nie wyczaruje perfekcyjnej fryzury bez odpowiedniego sprzętu. Peleryna fryzjerska to bez wątpienia element, bez którego nie ma prawa funkcjonować żaden salon fryzjerski. Jakie są rodzaje peleryn fryzjerskich?

Znaczenie peleryny fryzjerskiej w obsłudze klienta

Peleryna fryzjerska to osłona nakładana na ciało klienta, w celu maksymalnej ochrony przed wodą, ścinanymi kosmykami, oraz oczywiście nakładanymi na włosy chemicznymi farbami. Chyba żadna klientka nie przewiduje scenariusza, kiedy przychodzi do salonu fryzjerskiego, aby się odprężyć, zrobić coś dla siebie dobrego, a jej ulubiona wizytowa bluzka z delikatnego materiału zostaje zachlapana farbą o intensywnym kolorze. Klientka ta bez wątpienia plamy nie usunie, a salonu najprawdopodobniej więcej nie odwiedzi, dlatego to na styliście fryzur ciąży obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia twarzy, szyi oraz ubrań klientki.

Standardowe peleryny fryzjerskie

Najczęściej spotykana peleryna fryzjerska to zapinana na rzep narzuta o ciemnym kolorze w standardowych wymiarach 130 cm x 145 cm. Istnieją jednak peleryny o innych, większych bądź mniejszych wymiarach, których z powodzeniem szukać można w różnego rodzaju hurtowniach zajmujących się dystrybucją akcesoriów fryzjerskich. Krótszych modeli używa się głównie do stylizacji włosów, rzadziej do dekoloryzacji czy farbowania. Peleryny fryzjerskie produkuje się w większości z syntetycznych wodoodpornych mieszanek poliestru oraz nylonu. Zapięcie powinno być regulowane, aby jak najszczelniej przywierało do szyi klienta, najwygodniejsze mocowania to oczywiście zapięcia na rzep, które o wiele szybciej odpiąć niż tradycyjne troczki.

Zobacz także: Fryzury dla włosów półdługich - modne cięcia dla brunetek i blondynek >>

Oryginalne modele peleryn fryzjerskich

Chcąc wyróżnić się używanym sprzętem oraz wystrojem swojego salonu na tle innych, warto zainwestować w oryginalne, niebanalne peleryny. Kolorowa peleryna fryzjerska bez wątpienia przypadnie do gustu każdej klientce zwracającej uwagę na detale. Konkurencja na rynku obecnie jest na tyle duża, że aby przyciągnąć do siebie rzeszę stałych klientek, należy znaleźć coś, co nas wyróżni. Ciekawym pomysłem może być zapewnienie klientkom designerskich peleryn w modnych, sezonowych kolorach, które wzorem i fakturą pasować będą do elementów wystroju salonu. Specjalna, dziecięca peleryna fryzjerska może również okazać się strzałem w dziesiątkę. Znudzone przedłużającym się siedzeniem na fryzjerskim fotelu małe dzieci bardzo często zaczynają się kręcić i marudzić. Kolorowa peleryna fryzjerska ozdobiona ulubioną postacią z kreskówki malucha może znacznie umilić ten czas i skutecznie odwrócić uwagę od fryzjerskich poczynań na jego głowie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top