• 14 lipca 2024

 

Jednym z bardziej popularnych obecnie zabiegów odmładzających twarz jest mikropeeling. Jest to powierzchniowy peeling chemiczny, który może wygładzić i zmiękczyć skórę, rozjaśnić cerę, zminimalizować wielkość porów i zmniejszyć przebarwienia, a wszystko to bez społecznego przestoju.

Ta prosta 30-minutowa procedura nie powinna być mylona z mikro-laserowym peelingiem, który jest bardziej inwazyjną terapią wymagającą 48-72 godzin przestoju. Obydwa zabiegi mają na celu złuszczenie skóry w celu odrośnięcia komórek skóry, jednak peelingi laserowe działają poza jej powierzchnią i mogą wymagać przygotowania, leków i czasu przestoju na gojenie.

Mikropele są najlżejszymi ze wszystkich peelingów chemicznych, a ponieważ działają na powierzchni zewnętrznej, standardowo nie są bolesne. W zabiegu stosowane są kwasy mlekowy i glikolowy, które są naturalnie występującymi kwasami alfa-hydroksylowymi (AHAs) występującymi w owocach i innych produktach spożywczych.

Jakie są tego korzyści?

Mikro-peelingi są skutecznym dodatkiem do pielęgnacji skóry i przyspieszają efekty, które można osiągnąć tylko dzięki pielęgnacji skóry. Ponieważ są silniejsze, mają znaczną przewagę nad produktami do pielęgnacji skóry, a także nie wymagają czasu na regenerację. Mikro-peeling poprawi strukturę, koloryt i ogólny wygląd Twojej skóry, a także zmniejszy widoczną wielkość porów. Wiele osób doświadcza również poprawy małych, powierzchownych zmarszczek.

Jak działa procedura?

Po pierwsze, martwe komórki skóry są delikatnie usuwane za pomocą bezbolesnej techniki zwanej dermaplaningiem, która jest podobna do golenia. Roztwór AHA, zwykle między 20% a 50%, w zależności od rodzaju skóry, jest szczotkowany i pozostaje przez około 10 minut. Może wystąpić lekkie, przejściowe ukłucie i swędzenie. Następnie stosuje się stymulanty, takie jak suchy lód, a następnie krem nawilżający. Natychmiast po mikropeelingu można wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Zakres złuszczania zależy od rodzaju i stężenia AHA. Przy wysokich stężeniach AHA działają jak środki złuszczające, które działają szybciej i na głębszym poziomie.

Skóra odmładza się nawet do sześciu tygodni po każdym zabiegu. Zabieg jest bezpieczny do wykonania na bieżąco, miesięczne zabiegi powodują stały obrót martwych komórek, dzięki czemu skóra wygląda i czuje się świeższa.

Czy są jakieś wady?

Tak długo, jak Twoje oczekiwania są realistyczne, istnieje kilka wad. Mikro skórka nie poprawi dynamiki i fałdów skórnych. Jeśli masz cienką, wrażliwą skórę, możesz mieć zaczerwienienie przez jeden do dwóch dni po zabiegu. Jeśli tak się stanie, do kolejnych zabiegów można użyć niższego stężenia roztworu.

Ze względu na ich prostotę, bezpieczeństwo, skuteczność i niskie koszty, mikropeelki pod nadzorem lekarza stały się bardzo popularne. Korzyści są znaczące, ryzyko znikome, a koszty przystępne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top