• 27 maja 2024

Nasiona marihuany mogą być uprawiane na kilka różnych sposobów, przede wszystkim w pomieszczeniach, ale też na wolnym powietrzu. Z racji tego zainteresowani mogą wybrać dla siebie opcję indoor oraz outdoor. Obie te opcje mają swoje wady oraz zalety, które warto byłoby poznać, aby mieć pewność, że wybrało się dla siebie najkorzystniejsze rozwiązania. Ważną kwestią są także warunki do prowadzenia takich upraw, które nie dla wszystkich są takie same. Informacje zawarte w tym artykule są jedynie czysto edukacyjne, ponieważ na terenie Polski jakakolwiek uprawa takich nasion jest zakazana.

Uprawy outdoor - kilka najważniejszych informacji

Uprawy outdoor to takie, które są praktykowane na świeżym powietrzu. Ta opcja polecana jest wszystkim tym osobom, które nie mają warunków do uprawy w swoich mieszkaniach. Wykorzystuje się przy tym dostępne warunki klimatyczne oraz pogodowe, dlatego w niektórych miejscach uprawa będzie rozwijała się lepiej, a w innych gorzej. Nasiona, które są potrzebne do takiej uprawy charakteryzują się wysokimi plonami, co pozwala zainteresowanym na uzyskanie nawet 1,5 kg suszu. Rośliny mogą być jednak zaatakowane przez rozmaite choroby, dlatego trzeba stale ich doglądać i pielęgnować. Narażenie na szkodliwe działanie insektów jest w tym przypadku naprawdę spore. Zaletą takich rozwiązań jest:

  • korzystanie z naturalnego światła oraz wody,
  • wysokie plony,
  • tańsza uprawa, niż w przypadku uprawy w mieszkaniach,
  • ekologiczność.

Osoby chcące skorzystać z tej propozycji muszą jednak pamiętać o tym, że młode rośliny trzeba najpierw przygotować do uprawy i przyzwyczaić je do słońca, a cały proces odbywa się w lato i pozwala na dokonanie jednego zbioru. Plony są też uzależnione od konkretnych warunkach pogodowych, a przy niekorzystnej pogodzie trzeba pamiętać o ich dokładnym zabezpieczeniu.

Uprawa indoor - najistotniejsze wiadomości

Drugą opcją, na którą można sobie pozwolić są tzw. uprawy indoor, a więc te praktykowane w mieszkaniach. Najczęściej związane są z dość niskimi plonami i szybkim dojrzewaniem uprawianych roślin. Dzięki tej opcji zbioru można dokonać nawet kilka razy w roku. Uprawa wymaga jednak zakupienia specjalistycznych lamp, a więc generuje to znacznie wyższe rachunki za prąd. Z racji tego nie każda osoba może sobie pozwolić na jej praktykowanie. W okresie letnim generuje się także dodatkowo ciepło, co w niewielkich pomieszczeniach może być znacznym utrudnieniem, zwłaszcza dla osób starszych. Rośliny należy regularnie doglądać i stale je pielęgnować, więc zajmuje to dość dużo czasu.

Zaletą takiej propozycji jest oczywiście to, że konkretne osoby mają większą kontrolę nad swoimi uprawami, a poza tym nie są zależne od warunków pogodowych. Najpierw trzeba jednak przygotować odpowiednie pomieszczenie, a poza tym dopasować warunki do etapu wzrostu konkretnych roślin. Zainteresowani powinni się też przygotować na większe wydatki.

Kwestie prawne

Najważniejszą informacją dla wszystkich osób, które przeczytały ten artykuł jest oczywiście to, że posiadanie nasion jest legalne, ponieważ można je traktować np. jako produkt kolekcjonerski. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takich roślin na terenie Polski nie można uprawiać czy też sprzedawać, ponieważ grożą za to surowe konsekwencje prawne. 

http://konopnabazawiedzy.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top