• 27 maja 2024

Ile razy w życiu zatrzymywałeś się, patrzyłeś na swoje życiowe wybory i myślałeś: "Muszę robić lepiej". Może pomyślałeś, że powinieneś zmienić swoją dietę, więcej ćwiczyć, rzucić palenie, lub być bardziej ostrożny w kwestii ciśnienia krwi lub cholesterolu. Miałeś najlepsze intencje, ale nigdy nie do końca zrealizowałeś swój plan. Może nawet nie byłeś pewien, jak zacząć od planu.

Stworzenie planu i trzymanie się go nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. A gdybyś miał przewodnika...

 • Żeby zagwarantować ci dłuższe życie?
 • Aby zapobiegać chorobom serca?
 • Żeby czuć się silniejszym i zdrowszym teraz i później?
 • Aby zapewnić lepszą jakość życia w miarę inwestowania w swoje relacje i cele życiowe?

W imieniu American Heart Association, chciałbym zaprosić cię do rozpoczęcia nowego życiowego postanowienia. Nieważne, jaki jest dzień, nigdy nie jest za późno na to, żebyśmy wszyscy dokonali lepszych wyborów dla zdrowia. Nawet jeśli zaczniesz od jednej małej zmiany dzisiaj i kolejnej w przyszłym tygodniu lub miesiącu - to wszystko się liczy.

Może jesteś zmęczony próbami uporządkowania wszystkich porad zdrowotnych, które dostajesz. Zrób to dzisiaj. Nie jedz tego jutro. Wybór jest duży, a zamieszanie może spowodować, że każdy będzie chciał się poddać.

Dlatego Amerykańskie Stowarzyszenie Serca stworzyło Prostą Siódemkę Życia (Life's Simple Seven).

Dzięki wolontariuszom naukowym i badawczym z American Heart Association stworzyliśmy prosty sposób, abyś wiedział, na czym stoisz na drodze do dobrego zdrowia poprzez siedem kroków niezbędnych do zdrowego życia.

 1. Rzuć palenie.
 2. Utrzymanie zdrowej wagi
 3. Angażowanie się w aktywność fizyczną
 4. Jedzenie zdrowej diety
 5. Zarządzaj swoim ciśnieniem krwi
 6. Zajmij się swoim cholesterolem
 7. Utrzymuj swój poziom cukru lub glukozy we krwi na zdrowym poziomie

Aby dowiedzieć się, na czym stoisz z Life's Simple Seven, po prostu weź naszą ocenę. Za kilka minut dowiesz się, jak sobie radzisz z każdą z nich, a także dostaniesz swój osobisty wynik i plan życiowy.

Pamiętaj, że możesz powstrzymać chorobę serca zanim jeszcze się zacznie. Zacznij mały i zachowaj prostotę. Zrób jedną zmianę dzisiaj, a potem jesteś gotowy do zrobienia kolejnej. Zanim się obejrzysz, przestaniesz dokonywać złych wyborów, a zaczniesz dokonywać wyborów życiowych!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top