• 14 lipca 2024

Szafir jest jednym z najcenniejszych i najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Zdobią najpiękniejsze klejnoty i insygnia królewskie, w tym koronę brytyjską i korony władców Rosji. Często jest głównym elementem pierścionków zaręczynowych. Ten olśniewający kamień o głębokiej, niebieskiej barwie jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Szafir ma wiele właściwości prozdrowotnych, a także znaczenie magiczne.

Szafir ma magiczne właściwości

Szafir jest bardzo pożądanym, atrakcyjnym i wysoko cenionym kamieniem szlachetnym. Dzieje się tak nie tylko ze względu na jego oszałamiające właściwości fizyczne, ale także z powodu jego symboliki i działania terapeutycznego. Uważa się, że te minerały mają moc leczenia wszystkich rodzajów chorób, zgodnie z teoriami ezoterycznymi.

Szafir, znany również jako kamień mądrości lub kamień, który daje wiarę i spokój umysłu, jest jednym z najbardziej tajemniczych i potężnych kamieni szlachetnych. Uważa się go również za atrybut Jowisza i jest symbolem duchowego przywództwa, bogactwa i szczęścia.

Uważa się, że jest skuteczny w leczeniu chorób oczu i skóry. Jest skuteczny w walce z przeziębieniami i infekcjami, wzmacnia serce i układ krążenia oraz ma działanie relaksujące i uspokajające. Zmienia kolor po przyłożeniu do zagrożonego obszaru. Zalecany dla znaków Taurus, Virgo i Libra.

Warto również zwrócić uwagę na symboliczne znaczenie szafiru. Uważa się, że jest on talizmanem, który może zapewnić prawdziwą siłę, szczęście i energię do działania, a także wsparcie duchowe. Uważa się, że przynosi pomyślność w miłości, wspiera właściciela w podejmowaniu właściwych decyzji i zachęca go do dążenia do celu. Pomaga rozpoznać fałsz i hipokryzję, a w zamian kieruje na właściwą ścieżkę w życiu. Zobacz więcej: http://bestiales.pl/.

 

Szafir ma właściwości lecznicze

W przeszłości szafirami nazywano wszystkie kamienie o głębokim niebieskim kolorze. Nomenklaturę tę zmieniono dopiero w XIX wieku, by uwzględnić kamienie o określonym składzie chemicznym. Ta forma szafiru jest cenna w minimalizowaniu lub eliminowaniu niektórych chorób i dolegliwości. Ten niezwykły kamień szlachetny wspomaga pracę serca i pomaga regulować ciśnienie krwi.

szafir

Szafir ma pozytywny wpływ na sen, zmniejszając prawdopodobieństwo zasypiania lub budzenia się w nocy. Nie można nie wspomnieć o pozytywnym wpływie tego kamienia na aparat wzrokowy, wady skóry, obrzęki i infekcje. Zmniejsza on również stany zapalne, przeziębienia i podnosi temperaturę ciała.

Oto najpopularniejsze kolory szafirów

Najpopularniejsze i cieszące się największym powodzeniem szafiry to te w kolorze kaszmirowym, czyli chabrowo-niebieskim. Powszechnie w biżuterii wykorzystuje się szafiry w kolorach pomarańczowo-czerwonym, czerwonym i jasnoróżowym.

Na rynku dostępne są również szafiry zielone, które czasami mogą być mylone ze szmaragdami. Bardzo interesujące są również szafiry dwukolorowe. Dużą popularnością cieszą się czarne szafiry. Wyglądają elegancko i ponadczasowo i stanowią świetny dodatek do eleganckich strojów wieczorowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top