• 14 lipca 2024

Medyczne mikroigłowanie, zwane także kolagenową terapią indukcyjną (CIT), to stosunkowo nowa koncepcja mająca na celu stymulację produkcji własnego kolagenu i elastyny w celu napinania, liftingu i odmładzania skóry. Korzyści z tego zabiegu to m.in. redukcja drobnych linii i zmarszczek, minimalizacja porów oraz zanik rozstępów, krepy i blizn, takich jak blizny pooperacyjne i trądzikowe.

Urządzenia mikroigłowe są wibrującym ruchem stempla jednorazowej końcówki igły. Nowoczesne techniki kontrolują poziom penetracji skóry poprzez precyzyjną regulację głębokości ustawioną na końcówce aplikacyjnej. Każdy z tysięcy mikro-przebiegów w skórze właściwej aktywuje i stymuluje kaskadę normalnego pozytywnego gojenia się ran poprzez uwalnianie czynników wzrostu dla ewentualnej produkcji i dojrzewania kolagenu i elastyny. Te czynniki wzrostu pogarszają się z wiekiem i prosząc skórę o gojenie się, są wzywane do działania.

Kolejną zaletą mikroigłowania jest tworzenie tysięcy mikrokanalików do dostarczania korzystnych bioaktywnych peptydów i kosmeceutyków (produktów kosmetycznych z biologicznie aktywnymi składnikami), a także aktywnych czynników wzrostu i środków przeciwtrądzikowych do zaawansowanej pielęgnacji skóry i leczenia blizn potrądzikowych.

Badacze badają również potencjalne korzyści płynące z połączenia własnego osocza bogatopłytkowego (PRP) z mikroigłowaniem w celu dalszego odmładzania skóry, stymulowania wzrostu włosów oraz poprawy blizn, rozstępów i krepy na twarzy, dekolcie, brzuchu i wewnętrznych ramionach.

Zabiegi mikroigłowania trwają 30-45 minut i są praktycznie bezbolesne ze względu na działanie miejscowego żelu znieczulającego. Po zabiegu twarz ma uczucie umiarkowanego lub silnego oparzenia słonecznego, które ustępuje po 1-2 godzinach. Po 24 godzinach może pojawić się lekkie zaczerwienienie i ważne jest, aby nie przebywać w bezpośrednim świetle słonecznym przez 24-48 godzin.

Zabieg, który może być stosowany do prawie wszystkich rodzajów skóry, powtarzany jest co 4-6 tygodni 3-6 zabiegami dla uzyskania maksymalnych korzyści. Wyniki są standardowo widoczne po sześciu tygodniach, przy czym maksymalna indukcja kolagenu w celu ujędrnienia i odmłodzenia skóry obserwowana jest zazwyczaj w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Mikro-igłowanie medyczne ma wysoki wskaźnik bezpieczeństwa i jest wykonywane przez lekarzy specjalistów ds. pielęgnacji skóry.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top