• 27 maja 2024

Pozbycie się tych uporczywych, tłustych miejsc - torebek z siodełkiem, kupki, miłosnych rączek - to dla wielu osób życiowa trudność. Łatwo jest więc zrozumieć najnowszy szał utraty wagi, "Body Shaping" lub "Body Sculpting", ponieważ te terapie obiecują rezultaty dla obszarów, których nie można stracić z powodu diety lub ćwiczeń. Poprzez spłaszczenie lub zabicie komórek tłuszczowych, które organizm następnie metabolizuje i naturalnie eliminuje, mówi się, że urządzenia te przynoszą natychmiastowe i stopniowe rezultaty w ciągu 2-6 miesięcy.

Ale ta zaawansowana technologia nie jest substytutem utraty wagi - i to nie dla wszystkich. "To nie są zabiegi dla osób, które muszą zrzucić 50 funtów" - mówi Dan Olesnicky, MD Executive Wellness. "Polecamy te technologie wykończeniowe dla tych, którzy utrzymują zdrowy styl życia i są aktywni." Brittany Zakrzewski, Pielęgniarka LVN w gabinecie dr Suzanne Quardt zgadza się. "Te zabiegi są najlepsze dla ludzi, którzy są zdrowi, ale mają uparte obszary, których po prostu nie mogą stracić."

W przeciwieństwie do Laser Lipo (lub Smart Lipo), który przebija skórę i może pozostawić siniaki, te nieinwazyjne terapie są stosowane zewnętrznie i wydają się mieć niewiele skutków ubocznych i zero czasu na regenerację. Jednak rezultaty i ryzyko zależą od lekarza wykonującego zabieg, więc jeśli szukasz leczenia, upewnij się, że pochodzi ono z wykwalifikowanego źródła.

Podpalić te komórki tłuszczowe. Exilis to technologia o częstotliwości radiowej, która ogrzewa skórę i znajdujące się pod nią głębokie warstwy tłuszczu. Nakłada się go za pomocą ręcznej różdżki, dzięki czemu technologia ta może działać "jak rzeźbiarz", strategicznie obejmując wszystkie niepokojące obszary. Jest ona skuteczna w większości problematycznych obszarów i ma dodatkową zaletę, jaką jest ujędrnienie skóry, odsłonięcie kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta. Wymagane są liczne zabiegi, a ich poprawa utrzyma się nawet przez 6 miesięcy. Jest to sonda elektryczna, dzięki czemu może spalić skórę, jeśli nie zostanie prawidłowo zastosowana.

Zamrozić komórkę. Urządzenia takie jak CoolSculpting® schładzają komórki tłuszczowe do 4 stopni Celsjusza, powodując ich naturalną śmierć bez wpływu na nerwy i inne tkanki. Zazwyczaj tylko jedna 60-minutowa kuracja jest konieczna dla każdego obszaru i zgłaszane jest zabicie 20-30% docelowych komórek tłuszczowych. CoolSculpting® jest tylko zatwierdzony przez FDA do stosowania na brzuchu i uchwytach miłosnych. Zakrzewski zauważa, że zgłaszane "blokowe" wyniki są unikane poprzez zakończenie każdego zabiegu 2-minutowym masażem w celu wygładzenia okolicy.

Laseruj nogi (i inne obszary). Terapie zimnym laserem, takie jak Zerona®, mogą być stosowane na większości problematycznych obszarów. Po około 20 minutach terapii, komórki tłuszczowe pod obszarem docelowym rozwijają przejściowe pory, które pozwalają na uwolnienie zawartości komórek i spłaszczenie ich. Pacjenci zaczynają widzieć rezultaty po dwóch tygodniach kuracji. "Zerona jest dobrym uzupełnieniem programu odchudzania", mówi Olesnicky. "Zarówno synergistycznie uwalniają komórki tłuszczowe, jak i kontynuują spalanie tłuszczu w tych problematycznych obszarach w miarę chudnięcia".

Specjaliści przypominają nam, że żadna z tych technologii nie pozbywa się tłuszczu wokół organów, który jest najbardziej niebezpiecznym tłuszczem. "Inwestowanie w te terapie dla celów kosmetycznych jest dobre i dobre", podsumowuje Olesnicky, "ale najpierw zainwestuj swój czas i wysiłek w ustalenie zdrowszego stylu życia".

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top