• 27 maja 2024

Tak dezynfekcja dłoni, jak i powierzchni, które nas otaczają, są uważane za wyjątkowo skuteczny sposób ochrony przed koronawirusem. Oczywiście, stanie się tak jedynie wówczas, gdy będziemy sięgać po środki działające właśnie przeciwko wirusom. Jak zatem je rozpoznać analizując setki wyrobów antybakteryjnych?

Czym jest właściwie dezynfekcja?

Dezynfekcja to inne określenie na odkażanie, a więc działanie, które ma na celu zniszczenie drobnoustrojów znajdujących się w naszym otoczeniu. Najczęściej podejmuje się je właśnie po to, aby nie dopuścić do zakażenia nawet, jeśli jego ryzyko jest duże. Nie inaczej sytuacja przedstawia się obecnie, gdy obawiamy się zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wiemy, że pewna grupa produktów może pomóc nam w realizacji tego celu.

W sposób szczególny zaleca się nam dezynfekowanie dłoni. Przyjmuje się, że powinno być to działanie obowiązkowe, jeśli w danym momencie mamy ograniczony dostęp do wody oraz do mydła. Jeśli będziemy wykorzystywać profesjonalne, zarejestrowane produkty, wiele wskazuje na to, że będziemy w stanie pozbyć się nawet większej liczby wirusów niż myjąc ręce w bardziej konwencjonalny sposób.

Sprawdź ofertę: https://alibiuro.pl/produkty/plyn-do-dezynfekcji-powierzchni-5-l/

Odkażanie nie jest zresztą zalecane wyłącznie w kontekście dłoni. Wiele uwagi poświęca się dziś konieczności utrzymania w czystości najczęściej używanych powierzchni. Tu warto wskazać choćby na meble, przedmioty codziennego użytku, a nawet urządzenia elektroniczne. Nie wolno zapominać także o ryzyku, jakie w obecnej sytuacji stanowią ubrania oraz urządzenia sanitarne. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w czasie trwania kwarantanny, gdzie szczególnie duże znaczenie ma minimalizowanie ryzyka przenoszenia wirusa na osoby do tej pory zdrowe.

Jak skutecznie odkażać?

Produkty stosowane przeciwko wirusom są często określane także jako produkty biobójcze. Przyjmują one zróżnicowane postaci, możemy więc mówić nie tylko o żelach i płynach, ale również o piankach, aerozolach oraz nasączonych chusteczkach. Produkty te charakteryzują się również różnorodnymi zastosowaniami. W tym kontekście mówi się nie tylko o higienie dłoni oraz o odkażaniu powierzchni, ale również o higienie skóry i powierzchni oraz o środkach, które można dodawać podczas prania, aby mieć pewność, że wirusy nie będą obecne na ubraniach. Niektóre środki biobójcze wykorzystuje się także do mycia toalet. W sprzedaży są dostępne także tak zwane uniwersalne środki myjące.

Obecnie, ze względu na wysoki stopień zagrożenia epidemiologicznego, wybór środków do dezynfekcji rąk, jest szczególnie duży. Zabieg ten zyskuje zresztą na znaczeniu i jest wymagany już nie tylko we wszystkich placówkach odpowiedzialnych za ochronę zdrowia, ale również w wielu innych firmach. Podmioty zamawiające omawiane tu środki wcale nie są przy tym zainteresowane dowolnymi rozwiązaniami. Kolejne produkty różnią się więc nie tylko pojemnością, ale także składem i przeznaczeniem. Każdy posiada jednak odpowiednio dobrane składniki, co pozwala mieć pewność, że uda się usunąć wszelkie szkodliwe bakterie, drobnoustroje oraz grzyby. Środki te są też w stanie pielęgnować skórę dłoni chroniąc ją przed podrażnieniami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top