• 20 czerwca 2024

Jednym z najbardziej uniwersalnych elementów damskiej biżuterii są wisiorki. W subtelny sposób uzupełniają stylizację, nadając jej eleganckie wykończenie i harmonijny wygląd. Łańcuszki z łatwością wydobywają delikatne kobiece piękno; noszone niedaleko od twarzy czynią ją bardziej promienną. Jakie naszyjniki są wybierane najczęściej? Z pewnością wisiory na cienkich łańcuszkach o delikatnych splotach, które nie przyciągają zbyt wielkiej uwagi. To interesujące i wyjątkowe zawieszki są najważniejszym elementem ozdoby, a ich dobór pozwala odróżnić naszyjniki codzienne od formalnych. Uroczyste okazje stają się czasami tłem eksperymentów: niektóre panie zakładają kilka łańcuszków jednocześnie lub owijają nimi dłonie i stopy.

Jakie wisiorki są w modzie? Klasyka i nowoczesność

Moda jest bardzo zmienna, a wyróżnienie konkretnych trendów może sprawiać trudność. Dzieje się tak w przypadku ubrań i większej części biżuterii, jednak projektanci łańcuszków w dużej mierze pozostają wierni klasyce. Naszyjniki i wisiory powinny być ponadczasowe i uniwersalne, aby służyły właścicielkom przez wiele lat. Nie oznacza to, że trendy są całkowicie nieobecne. Ostatnio popularne są cienkie i krótkie łańcuszki, które można nosić jeden pod drugim. Inną często wybieraną opcją są długie wisiory z interesującymi wzorami. Często spotykamy medaliki – nie tylko religijne czy astrologiczne, ale też z motywami roślinnymi. Nowoczesna moda nie dominuje jednak nad klasycznymi, metalowymi łańcuszkami. W zależności od typu urody, najlepiej sprawdzają się srebrne lub złote łańcuszki o różnych splotach. Mogą posiadać zawieszki lub być ich pozbawione.

Wyjątkowe złote wisiorki znajdziesz na https://krakowski-jubiler.pl/ >>

Złote łańcuszki – biżuteria dla każdego

Dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn cieszą się ozdoby ze szlachetnego kruszcu – żółtego lub białego złota. Warto zwrócić uwagę na rodzaj łańcuszka, ponieważ wyróżniamy trzy kategorie: pełne, drążone i platerowane. Łańcuszki pełne są wykonane w całości z litego złota (różnej próby; zazwyczaj nie jest to 100% czystego pierwiastka, lecz domieszki innych metali zwiększają wytrzymałość materiału). Jest to biżuteria ciężka i stosunkowo droga, lecz bardzo wygodna i rzadko ulega zniszczeniom. Wysokiej jakości naszyjniki, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, opierają się właśnie na łańcuszkach pełnych.

Drążone złote wisiorki powstają z tego samego materiału, lecz są puste w środku. Przekłada się to na niższą cenę i wagę, lecz takie łańcuszki są delikatniejsze i wymagają ostrożnego traktowania ze względu na większą podatność na uszkodzenia. Najtańsze są łańcuszki platerowane, w których złoto stanowi tylko wierzchnią warstwę, a wewnątrz znajdziemy srebro lub inne tworzywo. Złocenie nadaje naszyjnikowi piękny wygląd, lecz łatwo się ściera i odsłania pierwotny materiał wykonania, przez co ozdoba znacznie traci na estetyce. Z tego powodu wisiory platerowane są uważane za mało trwałe i nie nadają się do codziennego noszenia. Sprawdzą się natomiast jako niezbyt kosztowne dopełnienie wyjściowej stylizacji. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top