• 14 lipca 2024

Mikrodermabrazja i usuwanie włosów IPL

Dzięki różnym rodzajom zabiegów estetycznych i produktów upiększających, z których możesz wybierać, możesz się zastanawiać, które z nich idą razem lepiej i osiągają najlepsze rezultaty. Podczas gdy niektórych rodzajów combos należy unikać, są też takie, które bardzo dobrze ze sobą współgrają i z pewnością nadadzą Ci wygląd, do którego dążysz.

Dotyczy to z pewnością zabiegów mikrodermabrazji i usuwania włosków przy użyciu intensywnego światła pulsującego (IPL). Obydwa te zabiegi mogą zdziałać cuda same w sobie, ale łącząc je, otrzymamy nie tylko gładką, pozbawioną owłosienia skórę po zabiegach IPL, ale dzięki efektom mikrodermabrazji uzyskamy również lepszą cerę i napięcie skóry.

Jednakże, jakie leczenie powinno być zastosowane w pierwszej kolejności? IPL czy mikrodermabrazję? I jak długo należy czekać między nimi na najlepsze wyniki? To wszystko są pytania, na które zamierzamy dziś odpowiedzieć. Zanim tam dotrzemy, uważamy, że ważne jest, aby zrobić szybki przegląd każdego z tych zabiegów i tego, jak one działają, aby łatwiej było zrozumieć, jak one działają razem dla Twojej korzyści. Po pierwsze, zacznijmy od przeglądu mikrodermabrazji.

Co to jest mikrodermabrazja, i jak to działa?

Po prostu mikrodermabrazja jest procesem złuszczania przy użyciu fizycznego urządzenia, które usuwa martwe i uszkodzone komórki z powierzchni skóry, pozostawiając skórę gładką, zdrową i bardziej żywą oraz młodą.

Mikrodermabrazja różni się od innych metod eksfoliacji, takich jak peelingi chemiczne, ponieważ nie używają one żadnych ostrych środków chemicznych do osiągnięcia pożądanych efektów. Narzędzie do mikrodermabrazji jest urządzeniem ręcznym, zasilanym elektrycznie i składa się z bardzo cienkiej końcówki ściernej oraz delikatnej próżni.

Urządzenia do mikrodermabrazji działają poprzez delikatne pocieranie powierzchni skóry końcówką ścierną, która rozluźnia martwe i uszkodzone komórki skóry z dala od zdrowej skóry pod spodem. Te martwe i uszkodzone komórki skóry są następnie odkurzane i umieszczane w urządzeniu, które ma być usunięte po zabiegu.

W zależności od intensywności zabiegu i obszaru skóry poddawanej zabiegowi, urządzenia do mikrodermabrazji mogą być dostosowane do dostarczania większej lub mniejszej mocy. Ponadto można stosować różne końcówki ścierne w zależności od pożądanych rezultatów i unikalnych potrzeb danej osoby.

Po zakończeniu zabiegu pozostaną Państwo z bardziej wyrównaną cerą, bardziej miękką skórą i zdrowym, bardziej młodzieńczym wyglądem. Z tych właśnie powodów mikrodermabrazja jest tak popularna jako zabieg estetyczny, a także dlatego, że niesie ze sobą takie samo ryzyko podrażnień, które często związane są z ostrymi chemikaliami stosowanymi w wielu rodzajach zabiegów peelingu skóry.

Co to jest intensywne pulsacyjne, lekkie usuwanie włosów i jak to działa?

Podczas gdy wiele innych metod usuwania owłosienia opiera się na metodach fizycznych, takich jak golenie, woskowanie i depilatory, intensywne pulsacyjne usuwanie owłosienia świetlnego wykorzystuje energię świetlną do osiągnięcia trwałych rezultatów depilacji.

Urządzenia IPL są urządzeniami ręcznymi, które zawierają żarówkę emitującą intensywne błyski skupionego światła. Pod względem funkcji podobne do urządzenia do depilacji laserowej, urządzenia IPL różnią się od laserów zdolnością do leczenia szerszego zakresu odcieni skóry i włosów. Urządzenia IPL osiągają to dzięki wykorzystaniu większego spektrum światła w każdym impulsie, w porównaniu z wąskim zakresem światła używanym w prawdziwych laserach.

Podczas gdy lasery na ogół nadają się tylko do leczenia kombinacji jasnej skóry i ciemnych włosów, urządzenia IPL są w stanie leczyć o wiele więcej różnych odcieni skóry i tonów włosów, co czyni je idealną metodą usuwania owłosienia dla bardziej zróżnicowanej grupy osób, których lasery nie mogą leczyć.

Ponieważ urządzenie IPL jest przesuwane nad skórą na leczonym obszarze, impulsy świetlne emitowane przez urządzenie IPL są pochłaniane przez włosy i zamieniane na energię cieplną. Ciepło to wędruje w dół do wnętrza cebulki włosa, gdzie wpływa na otaczające go komórki odpowiedzialne za wzrost i regenerację włosów. Energia cieplna hamuje wzrost nowych włosów przy każdym kolejnym zabiegu, dzięki czemu uzyskuje się trwałe rezultaty usuwania włosów i gładką, miękką skórę.

Co jest pierwsze? Mikrodermabrazja czy usuwanie włosów IPL?

Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest zrozumienie, że między tymi zabiegami musi upłynąć pewna ilość czasu, aby uniknąć potencjalnych problemów. Pewne problemy, takie jak podrażnienie, zaczerwienienie lub dyskomfort, mogą być spowodowane zbyt szybkim wykonywaniem kolejno zbyt wielu zabiegów na skórze.

Przed zabiegiem mikrodermabrazji zaleca się, aby na co najmniej tydzień przed wizytą uniknąć innych zabiegów na danym obszarze, w tym usuwania owłosienia IPL. Ten okres buforowy ma na celu zapewnienie pełnej regeneracji skóry po zakończeniu procesu mikrodermabrazji.

Po stronie klapki, należy również odczekać od 7 do 10 dni przed wykonaniem depilacji IPL na obszarze, który został poddany mikrodermabrazji. Ten okres ostrożności jest szczególnie ważny dla tych osób, które poddają się bardziej intensywnym zabiegom usuwania owłosienia, ponieważ po zakończeniu zabiegu mikrodermabrazji mogą wystąpić pewne długotrwałe efekty na skórze.

Wiele osób decyduje się najpierw na zabiegi usuwania owłosienia, aby mieć najgładszą skórę wolną od owłosienia, gdy przejdą na leczenie mikrodermabrazją. Chociaż nie udowodniono jednoznacznie, że mikrodermabrazja działa lepiej na skórze pozbawionej owłosienia, istnieją niepotwierdzone dowody na to, że brak owłosienia na skórze leczonej urządzeniem do mikrodermabrazji może skutkować lepszym doświadczeniem dla niektórych osób.

Pod koniec dnia, tak długo jak długo pozwalasz na wystarczający okres buforowy pomiędzy zabiegami usuwania owłosienia a zabiegami mikrodermabrazji, powinieneś być w pełni zadowolony z efektu końcowego!

Komfort i wygoda użytkowania urządzeń Silk'n IPL i Microdermabrasion

Podczas gdy salony i kliniki estetyczne są powszechnym źródłem uzyskania tego typu zabiegów, mogą być one również dość drogie i ogromnym kłopotem, aby spróbować i dopasować długie wizyty w to, co jest prawdopodobne, że jest już zajęty pracą i harmonogram życia w domu. Na szczęście, dzięki technologii Silk'n, możliwość przeprowadzania zarówno depilacji IPL jak i zabiegów mikrodermabrazji w zaciszu własnego domu jest rzeczywistością!

Silk'n ReVit Prestige Microdermabrasion Device

Nigdy nie było takiego domowego urządzenia do mikrodermabrazji! Silk'n ReVit Prestige jest wyposażony w 4 wymienne końcówki (drobna, regularna, do masażu ciała i masażu) oraz regulowane ustawienia mocy, dzięki czemu możesz całkowicie dostosować działanie mikrodermabrazji do swoich potrzeb. Ponadto, posiada on również inteligentny "tryb automatyczny", który pomoże Ci przejść przez każdy etap zabiegu, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Dzięki ReVit Prestige zauważysz poprawę struktury i elastyczności skóry, a stymulacja podciśnieniowa pomoże poprawić krążenie w skórze i stworzyć zdrowszą, promienną cerę. Plamy starcze, płytkie blizny potrądzikowe i inne nierówności w kolorycie skóry zostaną zminimalizowane, a Ty również zauważysz redukcję drobnych linii. W ciągu zaledwie kilku minut Twoja skóra będzie wyglądać i czuć się lepiej i bardziej młodo!

Urządzenie do usuwania włosów Silk'n Infinity IPL

Dzięki Infinity, nasi projektanci produktu wykorzystali wszystkie genialne funkcje urządzeń IPL, które uczyniły Silk'n sławnym, oraz wykorzystali dodatkowe korzyści energii galwanicznej, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Podczas gdy Infinity ślizga się po skórze, elektroda na końcu urządzenia delikatnie stymuluje skórę energią galwaniczną, pomagając otworzyć pory mieszków włosowych i pozwolić impulsom światła skuteczniej przeniknąć głębiej do korzenia włosa (co pozwala również na skuteczniejsze nawilżenie po zabiegu).

Infinity posiada również ultra długą żywotność żarówki emitującej, która jest w stanie wygenerować 400.000+ impulsów świetlnych, co wystarcza na całe życie zabiegów usuwania owłosienia. Dzięki Silk'n Infinity otrzymujesz skuteczną, wygodną metodę usuwania owłosienia, która pozwala uzyskać trwale gładką, pozbawioną owłosienia skórę. Za każdym razem użytkownicy Silk'n Infinity zachwycają nas wspaniałymi rezultatami, które osiągają za pomocą swoich urządzeń, a my jesteśmy przekonani, że Ty będziesz czuć się dokładnie tak samo.

Uzyskaj piękną, świecącą i gładką skórę bez włosów z jedwabiu.

Dzisiejszy dzień możesz zacząć od łagodniejszej, bardziej młodzieńczej karnacji i gładkiej, trwale pozbawionej włosów skóry, korzystając z urządzeń Silk'n, takich jak ReVit Prestige i Infinity.

Kiedy już doświadczysz różnicy, jaką może przynieść nasza technologia i wygoda wykonywania zabiegów w zaciszu własnego domu, jesteśmy pewni, że pokochasz te rezultaty!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top