• 27 maja 2024

 

Wytyczne i ograniczenia wprowadzone w celu ograniczenia interakcji społecznych na całym świecie są niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronaawirusa, pomimo kulturowych i finansowych konsekwencji dla firm takich jak salony fryzjerskie i paznokci, które w wielu miejscach są zamknięte na dającą się przewidzieć przyszłość.

Kiedy wszyscy osiedlamy się w nowej normie, wiele z naszych rutynowych czynności, takich jak strzyżenie włosów czy manicure, nie wchodzi w grę. Jest jednak powód, aby rozpoznać nasze paznokcie, które nie mają nic wspólnego z próżnością - paznokcie, szczególnie długie, mogą być żywicielami zarazków i bakterii, w tym tych związanych z COVID-19, chorobą wywołaną przez nowego koronaawirusa.

Mając to na uwadze i starając się, aby nasze paznokcie nie stały się dla nas zagrożeniem, wezwaliśmy ekspertów do przełamania najlepszych praktyk w zakresie zdrowia i pielęgnacji paznokci w domu.

Przepraszam, ale - czas na skróty.

Nowojorska dermatolog Jessica Krant zaoferowała twardą prawdę miłośnikom długich paznokci wśród nas: Teraz może nie być na to czasu.

"Najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na utrzymanie paznokci jest krótki, gładki i czysty", powiedział Krant. "Normalnie dotyczy to tylko pracy w służbie zdrowia, ale w dzisiejszych czasach, z COVID-19, wszyscy powinniśmy trzymać paznokcie jak najdalej od zarazków." Powiedziała, że najlepszym sposobem na to jest trzymanie ich przyciętych krótko, z około 1-2 milimetrami bieli pokazując i w kształcie naturalnego końca łóżka paznokci. "Bardzo ważne jest również, aby wygładzić je delikatnie pilnikiem, dzięki czemu szorstkie krawędzie i narożniki nie będą miały żadnych szans" powiedziała. "To sprawia, że są one najsilniejsze i najłatwiejsze w czyszczeniu, a także w użyciu z rękawicami ochronnymi".

Ale jeśli masz zamiar zostać długo, kup pędzel.

Sarah Gibson Tuttle, założycielka i dyrektor generalny Olive & June, butikowego salonu pielęgnacji paznokci w Los Angeles, który oferuje również linię narzędzi umożliwiających wykonywanie wspaniałych manicure w domu (ich narzędzie do paznokci makowych ma w sobie coś w rodzaju kulki), zaleca wymianę pilników co kilka miesięcy, jak również dokładne umycie metalowych narzędzi po każdym użyciu.

"Zarazki mogą żyć pod wszystkimi długościami paznokci, ale szczególnie pod długimi paznokciami", powiedział Tuttle HuffPost. "Najskuteczniejszą obroną jest upewnienie się, że myjesz i suszysz ręce konsekwentnie i prawidłowo. Aby mieć pewność, że znajdują się one pod paznokciem, można również użyć pędzelka z mydłem antybakteryjnym. Ale upewnij się również, że ten pędzelek jest czysty".

Nie należy się zbytnio klipsować.

Jest krótki, a potem niebezpiecznie krótki, wyjaśnił Krant.

"Nie obcinaj całej białej części", powiedział Krant. "To grozi zranieniem uszczelki przy łożu paznokcia i otwiera palec na infekcje, które dostaną się do środka."

Nie spieszcie się z przemoczeniem żelu.

Grube lakiery żelowe mogą tworzyć na paznokciach szczeliny, w których znajdują się zarazki i bakterie, więc czas się ich pozbyć.

Utrata dostępu do naszych przeciwstawnych kciuków przy zmoczeniu żeli może być wyzwaniem, ale pomyślcie o tym w ten sposób - nie ma powodu do pośpiechu, aby cokolwiek robić, a zwłaszcza coś w rodzaju manicure, właśnie teraz.

"Prawidłowe usuwanie żeli w domu wymaga czasu", powiedział Tuttle. "Polecam usunięcie w czasie rozmowy z przyjacielem lub oglądania telewizji, aby nie ulec pokusie uszkodzenia paznokci w pośpiechu. Będziesz potrzebować pilnik, aceton, folię cynową i gorący ręcznik jako bonus.

"Po pierwsze, spiłuj trochę, żeby złamać uszczelnienie górnej warstwy. Następnie umieść waciki nasączone acetonem na paznokciach i owiń opuszkę palca folią cynową. Idealnie byłoby, gdybyśmy namoczyli paznokcie do momentu, aż żele całkowicie oderwą się od nich, co zajmie około 10-15 minut. Lubimy również owijać gorący ręcznik, aby przyspieszyć proces namaczania. A najważniejszym elementem jest cierpliwość, aby żele mogły się podnieść przed usunięciem bawełny. Bez ostrego usuwania i wybierania, proszę!"

Jeżeli masz akryle, zastanów się nad nakręceniem filmu.

"Proces usuwania akrylu jest podobny do żelu, ale znacznie dłuższy", powiedział Tuttle. "Najpierw trzeba będzie obciąć krawędź akrylowego paznokcia, zanim złożysz plik, aby poprawnie złamać pieczęć. Następnie należy wykonać te same kroki w celu usunięcia żelu. Musisz również pozwolić paznokciom wsiąknąć na blisko godzinę, aż akryle będą łatwo usuwać się same".

Szukasz inspiracji na paznokcie ombre? Zobacz więcej na https://styl.fm/tagi/paznokcie-ombre >> 

W przypadku, gdy zachorujesz i będziesz potrzebował opieki medycznej, najlepiej będzie całkowicie zdjąć lakier.

Krant zaproponował nam trochę informacji na temat naszych paznokci, które stanowią zupełnie inny problem.

"Kiedy pójdziesz do szpitala, tam lekarze będą musieli umieścić pulsoksymetr na twoim palcu", powiedział Krant. "To pomoże im łatwo sprawdzić, jak dobrze płuca są w stanie dostarczyć tlen do reszty ciała. W przypadku COVID-19 jest to kluczowy środek pozwalający sprawdzić, jak dobrze sobie radzisz lub czy potrzebujesz więcej pomocy. Chociaż nie wszyscy lekarze się z tym zgadzają, Krant powiedział, że sam lakier do paznokci nie pozwala na prawidłowe odczyty. Czasami w szpitalu mogą znaleźć jakiś aceton, który usunie Twój lakier, ale nie możesz na tym polegać. Sztuczne paznokcie całkowicie uniemożliwiają użycie pulsoksymetru palcowego. Mogą one mieć pod ręką inne proste metody pomiaru poziomu tlenu, albo nie."

Teraz, kiedy masz najlepsze praktyki, nie ma czasu jak teraz, żeby spróbować majsterkowania w domu. Tuttle jest gospodarzem obozów manicure boot na stronie Olive & June Instagram, które obejmują szeroki zakres mani-curiosities, od ogólnej opieki do sztuki paznokci.

Tuttle podzieliła się również z Tobą swoimi spostrzeżeniami na temat idealnego manicure w domu:

Kształt, klips i pilnik

Chodzi o zasadę 90/10: 90% kształtu pochodzi od obcinaczki do paznokci, 10% od opiłowania. W pierwszej kolejności należy użyć obcinaczek do paznokci o płaskich krawędziach, aby nadać paznokciom pożądany kształt. Następnie należy delikatnie wygładzić krawędzie. Tym lepiej, jeśli masz na sobie lakier. Wygładzanie paznokci przy pomocy lakieru pozwala na wizualizację ostatecznego kształtu paznokcia bez rozpraszania uwagi przez naturalne bieliznę paznokci.

Przygotuj

Zanurz każdy paznokieć w garnku do zmywaczy do paznokci, aby usunąć stary lakier i nadmiar olejów, które mogą przeszkadzać w przyleganiu lakieru do płytki paznokcia. Propozycja: Po przygotowaniu paznokci, unikaj dotykania twarzy i włosów, które mają naturalne olejki.

Przycinanie (tylko paznokcie!) i skórki buforowe

Korzystając z bufora, delikatnie przesuwaj kostkę bufora tam i z powrotem wzdłuż krawędzi skórki, aby wymazać suchą skórę i wygładzić rzeczy.

Polski

Malować, suszyć; malować, suszyć; nakładać warstwę nawierzchniową: sucho, sucho, sucho. Jeśli dopiero zaczynasz, zakotwiczenie niedominującej ręki (lub nawet całego ramienia) na płaskiej powierzchni roboczej daje Ci stabilne płótno.

Aby nałożyć pierwszą warstwę lakieru, zacznij od środkowego pociągnięcia środkiem do polerowania, a następnie pociągnij z obu stron. Powinieneś być w stanie pokryć przeciętną płytkę paznokcia 2-3 pociągnięciami. Powtórz czynność na każdym paznokciu.

Czekanie 5-10 minut pomiędzy płaszczami robi różnicę. Zmniejszy to szansę na bąbelki i szybciej wyschnie! Następnie uszczelnij paznokcie górną warstwą lakieru, aby uzyskać maksymalny połysk i chronić lakier.

Shine

Po całkowitym wyschnięciu warstwy wierzchniej, nałóż serum z naskórka, aby nadać paznokciom połysku mani. Surowica z naskórka jest niezbędna, nie może/nie może opuścić/nie opuści domu bez produktu. Możesz mieć zerową ilość lakieru i dać skórkom dawkę serum, które doda im natychmiastowego blasku.

Pro wskazówka: Jeśli na skórze paznokcia lub opuszkach palców znalazł się jakiś lakier do paznokci, należy zanurzyć pędzelek czyszczący w zmywaczu do paznokci, a następnie użyć go do usunięcia niechcianego koloru lub do oczyszczenia linii lakierniczych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top