• 27 maja 2024

Stosuj produkty niekomedogeniczne. Niekomedogeniczne produkty kosmetyczne nie zatykają porów, co może prowadzić do podrażnień i wyprysków. Należy o tym pamiętać w przypadku filtrów przeciwsłonecznych, ale może mieć to większe znaczenie w przypadku częstego nawilżania i skłonności do trądziku - szczególnie w okresie letnim. Gorąca i wilgotna pogoda prowadzi do pocenia się, które trwa dłużej i odparowuje ze skóry. Połączenie tego z produktami tłustymi nie jest dobrą zabawą dla Twoich porów. Podążaj beztłuszczową lub niekomedogeniczną drogą, aby odparować pryszcze.

Pozostań nawilżony przy pomocy dobrych produktów czystych/organicznych. Wierna rutyna nawilżania może zrobić tak wiele korzystnych rzeczy dla Twojej cery. Twoja skóra jest barierą, która chroni Cię przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenie, bakterie i utrata wilgoci, a utrzymanie jej nawilżenia pomaga utrzymać tę barierę we właściwym stanie. Skóra sucha jest nieszczęśliwa, podatna na uszkodzenia, dlatego zastosuj lekki preparat nawilżający, aby chronić ją przed czynnikami wysuszającymi latem, takimi jak oparzenia słoneczne, sól i chlor.

Złuszczaj w odpowiednim czasie - i nie przesadzaj z tym! Pomoże Ci to nie tylko w utrzymaniu świeżej, sztucznej opalenizny (kiedy martwe komórki skóry złuszczą się, stara opalenizna zejdzie wraz z nią), ale także delikatny peeling twarzy pomoże utrzymać skórę wolną od zatkanych porów i stworzy lepsze płótno do aplikacji makijażu. Należy jednak pamiętać, że złuszczanie odsłania nową, wrażliwą skórę, która może być bardziej podatna na spalanie w słońcu. Zachowaj swoje nawyki złuszczające na wieczór (a nie tuż przed specjalną okazją), lub na dni, kiedy nie idziesz prosto z prysznica do basenu.

Sprawdź również: Jak zrobić paznokcie hybrydowe ombre? Manicure z efektem cieniowania krok po kroku >>

Aloe może być twoim nowym najlepszym przyjacielem w lecie. Jest to znany środek przeciwzapalny, który zapewnia również nawilżającą ulgę. Stosowanie produktów zawierających aloes po ekspozycji na słońce uspokoi i ukoi Twoją skórę, pozostawiając Ci o wiele mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tej okropnej łuszczącej się skóry, która pojawia się latem. Mówi się również, że zawierają one przeciwutleniacze, które mogą pomóc naprawić uszkodzoną skórę i zapobiec powstawaniu wolnych rodników, które wykonują swoją niepożądaną pracę. Trzymaj roślinę aloesową na swoim podwórku lub nawet w kuchni i używaj jej w razie potrzeby!

Zainwestuj w preparaty nawilżające, które działają na mokrą skórę, gdy jest ona najlepiej wchłaniana. Nie rezygnuj z nawadniania po kąpieli! Wiele marek oferuje teraz produkty do mycia ciała, które zapewniają nawilżenie dzięki składnikom oleistym, a wiele z nich stosuje się jeszcze przed zdjęciem ręcznika.

Kup wysokiej jakości filtry przeciwsłoneczne. Spójrz poza SPF i kup wysokiej jakości filtry przeciwsłoneczne z bezpiecznymi składnikami. Stosuj ponownie co około godzinę, a jeśli zanurzysz się w wodzie, nałóż je ponownie, gdy wyjdziesz. Woda przyciąga słońce (jak śnieg), tworząc blask, który może powodować oparzenia słoneczne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top