• 22 kwietnia 2024

Słońce, gorące, suche powietrze, chlor i słona woda... na pewno będziemy torturować nasze włosy przez całe letnie miesiące. Nic dziwnego, że narzekamy na rozdwojone końcówki, tłustą skórę głowy i nudne, pozbawione życia zamki. Jednakże, z pomocą kilku niezbędnych rzeczy, masz dobry pomysł na utrzymanie zdrowych włosów przez całe lato.

Przytnij swoje sukienki. Lato wydaje się być najłatwiejszym okresem na odrost włosów, kiedy to odnajdujesz się w niechlujnych kokach i warkoczach, w przeciwieństwie do upięcia lub gładkiego wydmuchiwania. Ważne jest jednak, by podciąć rozdwojone końcówki, zanim się pogorszą. Pustynny upał wysusza wszystko - także trzonek naszych włosów. W miarę jak włosy rosną, nadal rozdwajają się, powodując więcej uszkodzeń i nieuchronną potrzebę obcinania ich jeszcze bardziej, niż początkowo chciałaś. Zarezerwuj sobie wizytę teraz i odkurz swoje końcówki.

Zakryj swój kokos. Twoje włosy są jak każda inna część ciała... potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ponadto, jest to błędne przekonanie, że nasze włosy będą chronić naszą skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby chronić skórę głowy i chronić włosy przed poparzeniem (tak, to prawda), użyj oleju kokosowego. Olej kokosowy jest nie tylko przeciwutleniaczem utrzymującym szkodliwe promienie na dystans, ale również posiada naturalny SPF. Olejek kokosowy można nakładać na wilgotne włosy jako głęboką odżywkę, naprawiając je i chroniąc kopułę, a wszystko to podczas wylegiwania się w basenie. W końcu, dlaczego nie jest to rozwiązanie wielozadaniowe? Wykorzystaj czas spędzany w basenie i pozwól, aby ciepło słoneczne zadziałało swoją magią.

Po prostu powiedz "nie" codziennemu szamponowaniu. Jeśli nie myjesz kokosa, mycie włosów codziennie nie jest naprawdę zalecane. Choć pozornie sprzeczne z intuicją, częste mycie rzeczywiście zwiększa produkcję oleju, prowadząc do jeszcze bardziej tłustej skóry głowy i suchych, kruchych włosów - nie wygląda to wcale dobrze.

Zamiast tego użyj suchego szamponu, który pomaga zmniejszyć ilość oleju na skórze głowy, nie wysuszając przy tym swoich soczystych zamków. Dla odważnych dusz, wypróbuj ten zabieg DIYY, aby kontrolować wydzielanie oleju:

Zmieszaj 2-3 łyżki wody kokosowej z sokiem z cytryny. Nałóż mieszankę na skórę głowy i wmasuj ją na 5 minut przed opłukaniem zimną wodą. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zrób to jako zabieg tygodniowy.

Podlewaj się. Jak wszystkie żywe istoty, potrzebujemy wody, aby istnieć. Nie można przecenić tego, jak ważne jest picie dużych ilości wody, zwłaszcza podczas trzycyfrowych odczytów rtęci. Prawidłowa ilość wody, której potrzebuje każdy człowiek jest inna, jednak nowsze badania wskazują, że osiem 8-cio uncjowych szklanek dziennie to naprawdę za mało, aby właściwie nawodnić. Dobrą zasadą jest picie wystarczającej ilości wody do wytworzenia prawie bezbarwnego moczu. Dobrze się czujesz, gdy się popijasz, wiedząc, że woda jest naszą pierwszą obroną przed bez życia zamkami.

Niezależnie od tego, w jaki sposób oswoisz swoją grzywę, najważniejszym czynnikiem w osiąganiu zdrowych, letnich włosów jest spędzanie dni na myśleniu o radosnych myślach, tworzeniu w nich poczucia spokoju i spokoju, a także inspirowaniu innych do tego samego.

Wiwat na szczęśliwe, zdrowe włosy!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top