• 14 lipca 2024

Kremy pod oczy są Marmitą świata pielęgnacji skóry - wielu uważa je za całkowicie zbędne, inni przysięgają. Niezależnie od tego, w którym jesteś obozie, jedno jest pewne: Obszar wokół oczu jest najcieńszą skórą, jaką masz, a biorąc pod uwagę ilość mrugnięć dziennie, ta cienka skóra nieustannie się przemieszcza.

Zainab Laftah, dermatolog z Londyńskiego Centrum Dermatologicznego w Wielkiej Brytanii, wyjaśnia, że zanieczyszczenia, uszkodzenia spowodowane przez słońce, zły sen i ogólny styl życia mogą spowodować konieczność stosowania kremu pod oczy w rutynowych zabiegach pielęgnacyjnych. Nyla Raja, dermatolog i założycielka brytyjskiej kliniki estetycznej Dr Nyla, zgadza się, że skóra wokół oczu będzie wykazywać pierwsze oznaki starzenia się, więc specjalistyczny produkt może pomóc w osiągnięciu jasności, nawilżenia i wydrążenia.

Sejal Shah, dermatolog z nowojorskiej firmy Smarter Skin Dermatology, wyjaśnia, że dla niektórych osób wystarczający może być zwykły krem nawilżający do twarzy i wokół oczu. "Krem pod oczy ma jednak tę zaletę, że został opracowany specjalnie z myślą o cieńszej, bardziej wrażliwej skórze tego obszaru - składniki aktywne mogą być takie same, ale mogą mieć mniejsze stężenie/potencję w kremie pod oczy - i zawierają składniki, które są ukierunkowane na problemy specyficzne dla tego obszaru, które mogą nie być problemem dla reszty twarzy".

Poprosiliśmy certyfikowanych dermatologów, aby podzielili się swoimi ulubionymi kremami do oczu, przeznaczonymi do pielęgnacji wszelkiego rodzaju problemów, w tym ciemnych oczu pod oczami, cienkich linii i innych. Zachęcamy do zapoznania się z ich najważniejszymi sugestiami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top