• 14 lipca 2024

Po spędzeniu relaksującego tygodnia w Curacao na holenderskich Karaibach, zdaliśmy sobie sprawę, że ten tropikalny raj zawiera w sobie tajemnicę życia. Można go odnaleźć w turkusowych czystych wodach, które otaczają tę spokojną wyspę.

Miejscowi powiedzą ci, że morze może wyleczyć każdą dolegliwość. W rzeczywistości Indianie Arawak, pierwsi mieszkańcy wyspy, wykorzystywali naturalne wody źródlane w jaskiniach oceanicznych dla swoich leczniczych mocy. Jeśli masz grypę, skręconą kostkę lub nawet cierpisz z powodu smutku, mówią: "wskakuj do oceanu, a wszystko się uleczy".

W definicji SPA - "sanitas per aguam", która po łacinie oznacza uzdrowienie przez wodę - stwierdzam, że warto się zanurzyć. Najważniejszą przyczyną choroby jest stres - czy to z pracy, relacji, czy finansów. Musi być coś, co możemy zrobić, aby złagodzić stres i wspierać uzdrowienie od wewnątrz. Więc zrób to, co robią Rzymianie! Rzymianie brali kąpiele i używali gorące wody termalne do detoksykacji i łagodzenia wielu objawów włączając artretyzm i inne wspólne problemy. To było coś więcej niż tylko twoja prosta kąpiel, sole i bańki. Rzymianie stworzyli rytuał kąpieli, który obejmował kąpiel, pocenie się, parowanie, masaż i relaks. Na szczęście tutaj, na pustyni, możemy cieszyć się podobnym rytuałem w jednym z wielu lokalnych uzdrowisk, aby osiągnąć spokój ducha i ciała.

Zacznij od poczucia komfortu w swoim ciele, otulonym w przytulną szatę. Spa jest jednym miejscem, w którym możecie być sobą: bez dyskryminacji, bez porównania z osobą obok Was. Uzdrowisko przyjmuje osoby o różnych kształtach, rozmiarach, płci i zawodzie. Zaprasza do przyjazdu w takim stanie, w jakim się znajdujecie i do uwolnienia się od stresu w waszym życiu. Usiądźcie spokojnie w szezlongowym pokoju wypoczynkowym i zbadajcie przestrzeń na zewnątrz lub schroncie się w ciemnym pokoju relaksacyjnym, pozwalając jednocześnie na swobodną wędrówkę myśli.

Zacznij od eukaliptusowej pary wodnej, aby się pocić i wyciągnąć toksyny, a następnie nałóż schłodzony płyn do mycia, aby schłodzić twarz i szyję. Następnie wejdź do suchej sauny, aby podnieść temperaturę ciała i stworzyć suche ciepło ulgi. Dodajmy do tego zacieśniającą się maseczkę na twarz, leżąc w saunie lub parowej, schłodzone ogórki na oczach i maskę z olejkiem marokańskim na włosach.

Następnie wkraczamy do leczniczych wód ciepłej kąpieli wypełnionej aromatycznymi solami morskimi, które zachęcają duszę do opuszczenia ciała. Gorące wody otaczają, przynosząc ulgę plecom, szyi, barkom, nogom i ramionom. Pozwala to na chwile refleksji nad sobą i rozpoczęcie procesu uzdrawiania. Uciekamy do świata wolnego od stresu i stajemy się otoczeni wodą. Do minerałów zawartych w solach z Morza Martwego należą: bromek, sód, magnez, wapń i potas. Przez tysiące lat, od czasów starożytnych Egipcjan, ludzie wykorzystywali morze do leczenia schorzeń stawów, schorzeń skóry, alergii oraz wspomagania procesu starzenia się. Te specjalne minerały pomagają w uspokojeniu układu nerwowego, zwiększeniu ukrwienia, rozluźnieniu zesztywniałych mięśni i wspomagają drenaż limfatyczny. Zazwyczaj szukamy drogich leków, które leczą dolegliwości, gdy zasoby naturalne są często mniejsze niż 2,00$ za uncję.

Zwiększ swoje doznania spa dzięki większej ilości hydroterapii, biorąc udział w zewnętrznym deszczu. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że stoisz w wodospadzie z chłodną wodą spływającą od stóp do głów. Spowoduje to obniżenie temperatury ciała i skurczenie się naczyń krwionośnych, tworząc przebudzające doświadczenie. Zmyj swoje zmartwienia, wraz z maseczkami do twarzy i produktami do włosów, aby uzyskać głębokie oczyszczenie. Pod koniec tego rytuału hydroterapii spa, poczujecie się zrelaksowani i odmłodzeni.

Raz w miesiącu skorzystaj z usług spa wraz z masażem terapeutycznym, który zmniejszy napięcie i stres. W spa nie chodzi tylko o rozpieszczanie. Pomaga dbać o swój umysł, ciało i duszę. Być może okaże się, że wody lecznicze pomogą złagodzić ból pleców i ciała oraz wyeliminować stres z życia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top