• 22 kwietnia 2024

Bajkowy świat pochłania każdego - przede wszystkim dzieci, lecz także dorośli mogą czasem mieć ochotę na zatopienie się w bajkowe krainy. Audiobooki w formie bajek to świetny pomysł dla dzieciaków - mogą słuchać one wspaniałych opowieści, nie męcząc przy tym oczu, a rodzice mają w tym czasie czas dla siebie. Takie audiobooki mogą doskonale spełnić się jako usypiacz przed snem lub jako ciekawy pomysł na polepszenie nużącej samochodowej podróży.

Niejeden dorosły także pokocha audiobooki z bajkami. W tym artykule zaprezentujemy propozycje bajkowych audiobooków.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

Jedną z propozycji na audiobooki bajki są "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. To książka, którą przesłuchać powinno każde dziecko. Skarpetki to pocieszne postaci. Mają taką przypadłość, że zdarza im się gubić swoją parę. W czasie prania często jedna ze skarpetek się gubi - książka Bednarek traktuje właśnie o tych zagubionych skarpetkach. Książka ta składa się z opowiadań, które poświęcone są poszczególnym skarpetkom. Jedna ze skarpetek zostaje celebrytką. Inna pomaga rodzinie myszy ochronić się przed jastrzębiem. Jeszcze inna skarpetka robi karierę w świecie polityki. Kolejna skarpetka trafia do osoby bezdomnej. Zatem historie są niezwykle wymyślne i barwne.

"Babcia rabuś"

Inną pozycją, którą można znaleźć na Audioteka.com, jest "Babcia rabuś" Davida Walliamsa, czytana przez samego Jarosława Boberka. Książka ta jest wspaniałą pozycją z brytyjskiej literatury dla dzieci. Została przetłumaczona na wiele języków, na liście bestsellerów zajmowała długo pierwsze miejsce. Bohaterem jest znudzony graniem w Scrabble i jedzeniem kapuścianej zupy chłopiec, który w pewnym momencie przestaje się jednak nudzić, gdyż odkrywa skarb, znajdujący się w metalowej puszce na półce. To da okazję dla niezwykłej przygody, która dla Babci okaże się ostatnią. "Babcia rabuś" uczy o konfliktach pokoleniowych i o znajdowaniu w drugim człowieku wartościowych cech.

"Piękna i Bestia"

Inną propozycją bajki do przesłuchania jest "Piękna i Bestia", na podstawie opowiadania Marie Le Prince de Beaumont. Opowiada ona o losach Belli oraz tytułowej Bestii. Dziewczyna przez wzgląd na obietnicę złożoną przez jej ojca musi zamieszkać z Bestią w pałacu. Gdy Bella znajduje Bestię w męczarniach, postanawia przyjąć składane przez niego wielokrotnie oświadczyny, by ulżyć mu w bólu - i wtedy następuje przemiana Bestii w pięknego mężczyznę.

"Alicja w Krainie Czarów"

Na Audioteka.com znaleźć można wiele przepięknych bajkowych audiobooków. Kolejnym z nich jest "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Jest to bajka, która zachwyci każde starsze dziecko, a także niejednego dorosłego. Osnuta jest wokół logiki snu i nieprawdopodobnych przygód pewnej śmiałej dziewczynki, Alicji. Alicja podąża za białym królikiem do króliczej nory, gdzie spotkają się całkowicie fantastyczne rzeczy: będzie się pomniejszać i powiększać czy jeść posiłek z wielce intrygującymi postaciami. 

Podsumowanie

Na Audioteka.com znaleźć można mnóstwo wspaniałych audiobooków z bajkami. Często czytają je znani i lubiani lektorzy, dzięki czemu przyjemność ze słuchania jest jeszcze większa. Warto zaznajamiać dzieci z klasycznymi bajkami - można to robić właśnie za pomocą audiobooków. Dla dorosłych wsłuchanie się w bajkowy świat też jest nie lada przyjemnością.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top