• 14 lipca 2024

Olej z dziurawca jest nazywany świętojańską oliwą. Jest to uniwersalne dziele, w którym się upatruje sporo właściwości przeciwbakteryjne, antyrakowe, antyseptyczne oraz także przeciwbólowe. Możemy go stosować na rany, trądzik, bolący kręgosłup, oparzenia, a nawet na popularną jelitówkę. 

Jak powstaje olej z dziurawca?

Okazuje się, że olej z dziurawca możemy zrobić samodzielnie. Co ciekawe jego wykonanie jest naprawdę bardzo proste. Przede wszystkim są potrzebne kwiatostany ziela dziurawca. Należy je zebrać w okresie kwitnienia. Powinien to być słoneczny, ale nieupalny dzień z miejsc, które są niezanieczyszczone przed środowisko. Około stu gram świeżych kwiatów należy wsypać do dużego i przezroczystego słoja. Zalewa się go kilkoma łyżeczkami spirytusu. Wystarczą dosłownie dwie czy też trzy łyżeczki. W tym czasie musimy podgrzać na niewielki ogniu pół litra oleju, którym zalewa się dziurawca. Śmiało może to być olej lniany, migdałowy czy też słonecznikowy. Możemy także stworzyć mieszankę cieczy tutaj wymienionych.

Po jakiś piętnastu minutach zalewa się kwiaty dziurawca ciepłym olejem i zakręca się szczelnie słoik. Należy odstawić go w miejsce naświetlone na czas dwóch miesięcy. Każdego dnia powinno się słojem wstrząsać. Po upływie czasu wskazanego olej należy przecedzić i płyn umieścić w ciemnych słoiczkach bądź w buteleczkach, które odstawia się w miejsce ustronne. Po otwarciu buteleczki z olejem należy przechowywać ją już koniecznie w lodówce.

Olej z dziurawca

Olejek z dziurawca: zastosowanie

Olej z dziurawca możemy stosować delikatnie zewnętrznie wmasowując go w obolałe czy też zmienione chorobowo miejsca. Na oparzenia przygotować najlepiej porcję schłodzoną oleju, zamaczać w nim kawałek gazy lub też ściereczkę z tkaniny naturalnej i przykładać bezpośrednio do rany.

Dziurawiec poza funkcjami leczniczymi posiada do tego funkcje pielęgnacyjne, zatem wsmarowany w skórę twarzy ją dokładnie oczyści, odkazi i pozostawi gładką, jak i także nawilżoną. Stosowany w sposób regularny uwolni naskórek od pryszczy niechcianych oraz innych skórnych problemów.

Inne zastosowanie właśnie oleju z dziurawca to dodanie go do kąpieli w celu pozbycia się skórnych wykwitów, czy też wysypki. Olej z dziurawca może być także użyty do picia. Wówczas będzie on miał wewnętrzne zastosowanie na układ pokarmowy. Jelitówki, biegunki czy też problemu z wątrobą to dolegliwości, z którymi dziurawiec, a więc święte ziele sobie poradzi wręcz genialnie.

Olej z dziurawca także świetnie nadaje się do picia. Uniwersalność zastosowań ziela świętego Jana sprawia, że na pewno warto mieć je w domowej apteczce, a nawet w kosmetyczce. Jak już się zdążyliśmy przekonać przepis na przygotowanie tego leku nie jest wcale trudny. Absolutne każdy jest w stanie go samodzielnie przygotować, co tylko ułatwia sprawę posiadania przez nas tego zdrowego specyfiku we własnym domu.

Niestety, musimy także wspomnieć o tym, że olej z dziurawca ma do tego niepożądane działanie. Powinny przede wszystkim z nim uważać osoby mające jasną karnację, ponieważ w czasie stosowania kuracji dziurawcem ekspozycja na słońce wiązać się może z ryzykiem tak zwanego foto uczulenia.

Olej z dziurawca nie powinien być w żadnym wypadku łączony z co po niektórymi lekami. Nie można go przykładowo łączyć z antydepresantami. Co może się stać po takim połączeniu? Będziemy musieli się zmierzyć z bólami głowy, rozdrażnieniem czy też problemami jelitowymi.

Bardzo ważną uwagą dla kobiet jest to, że oleju z dziurawca nie należy w żadnym wypadku używać przy jednoczesnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Wszystko po to, aby nie wywołać niepokojących i niebezpiecznych krwawień. Dziurawiec także nie jest zalecany kobietom, które są w ciąży, kobietom karmiącym piersią, jak i także wszystkich osobom, które gorączkują bardzo wysoko.

Przy zażywaniu musimy być ostrożni. Najlepiej zapoznać się ze wszelkimi przeciwwskazaniami i dopiero wówczas zacząć stosowanie tego oleju. Niestety wiele osób nie podchodzi tak rozważnie do tego i muszą się wzmagać z niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. Nie warto ryzykować. Skupmy się na analizie wszystkiego i dopiero zacznijmy kurację.

Z powyższego dowiedzieliśmy się jak ławo jest wykonać olej, a więc gdy uznamy, że jest to produkt dla nas, to warto się wziąć za jego przygotowywanie. Nie zajmie nam to sporo czasu, a więc tego nie musimy się obawiać. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to warto jeszcze raz zapoznać się ze wszelkimi powyższymi informacjami i tym samym jeszcze bardziej zagłębić w temat. Na temat dziurawca są poruszane także ciekawe tematy na różnego rodzaju blogach internetowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top