• 20 czerwca 2024

 

Wszyscy chcielibyśmy znaleźć wygodny sposób na przestrzeganie "idealnej diety", po ustaleniu, jak to faktycznie wygląda. Wiele badań potwierdziło tę samą filozofię zdrowej diety. Najpopularniejsza została opublikowana w 2014 roku przez Uniwersytet Yale i określiła "najlepszą dla zdrowia dietę dla ludzi" jako po prostu jedzenie całych posiłków.1 To tradycyjne, gęste odżywczo podejście do diety okazało się skuteczne dla tych, którzy ją stosują. Jednak z powodu nadmiaru informacji w naszym społeczeństwie i braku jasnych wytycznych, wdrażanie na co dzień podejścia polegającego na odżywianiu się całymi żywnościami może być dla wielu osób przytłaczające i nieosiągalne.

Oto kilka łatwych wskazówek, które ułatwią Ci opanowanie optymalnej diety, pomimo Twojego stylu życia:

Posiłki z niską zawartością węglowodanów. Poza niektórymi sportowcami, wielu pracowników służby zdrowia sugeruje, że około 80% posiłków powinno mieć niższą lub "wolniejszą" zawartość węglowodanów.2,3 Wolne oznacza, że węglowodany mają wysoką zawartość błonnika, który spowalnia wzrost poziomu cukru we krwi. Typowy lunch z niską zawartością węglowodanów może składać się z dużej sałatki, siekanych warzyw i fasoli lub kurczaka. Napiwek: Nie należy pomijać zdrowych tłuszczów, takich jak sos na bazie oliwy z oliwek lub dodane orzechy i nasiona.

1/2 talerza pełnego warzyw. Twoje węglowodany powinny pochodzić głównie z warzyw. Oznacza to zastąpienie bułki i frytek zawiniętymi w sałatę i podwójną stroną podsmażonego brokułu. Spokojnie!

Białko. Absolutnie najlepszym znanym do tej pory środkiem tłumiącym apetyt jest białko. Naprawia też tkanki i podtrzymuje energię jak nic innego. Priorytet i budżet dla wysokiej jakości białka, zwłaszcza jeśli pochodzi ono ze źródła zwierzęcego. Liczą się również białka roślinne, takie jak fasola, soczewica i nasiona!

Nic z torby ani pudełka. Prawdopodobnie nie są to nowe porady dla Ciebie, ale śledź, ile przekąsek spożywasz w opakowaniach jednostkowych... zastąp te z warzywami i dipem, gotowanymi jajkami, domową mieszanką o niskiej zawartości cukru... prawdziwym jedzeniem.

Ograniczenie ilości alkoholu do 2 dni w tygodniu. Szczególnie w przypadku utraty tłuszczu; 1-2 drinki maksymalnie. Nic tak nie udaremnia utraty tkanki tłuszczowej jak alkohol. Jako dodatek cukru do naszej diety przy średniej ilości 7 kalorii na gram, może łatwo wprowadzić organizm w tryb przechowywania tłuszczu.

Masz problem z dobraniem diety idealnej do Twojego organizmu? Skorzystaj z jednego z najlepszych cateringów dietetycznych w kraju. Więcej na https://cateromarket.pl/catering-dietetyczny-firma/maczfit >>

Tajemnicą powyższych wytycznych jest nie tyle to, że oferuje Ci "idealną dietę" (wciąż wartą naśladowania, ponieważ idealna nie istnieje!), ale jest to w rzeczywistości ustawienie Twojego ciała na lepsze trawienie, zwiększony metabolizm do spalania tłuszczu i zwiększoną detoksykację. Kiedy zapewniamy organizmowi optymalne odżywianie z prawdziwej żywności, wraz ze zdrowymi nawykami życiowymi, takimi jak ćwiczenia fizyczne i dobrze zarządzany stres, możemy łatwo zarządzać detoksykacją, cukrem we krwi, a nawet sporadycznym pluskiem "poza dietą".

Dieta jest podstawą zdrowia, więc musi być priorytetem. Na szczęście, w przeciwieństwie do niektórych sytuacji życiowych i toksyn środowiskowych, jest to coś, co możemy kontrolować. Należy pamiętać o tych prostych wytycznych, aby łatwo poprawić i utrzymać swoje zdrowie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top