• 14 lipca 2024

Właściciele ósemek, znanych również jako zęby mądrości lub trzecie trzonowce, mogą mieć wiele powodów do zmartwień. Zapraszamy do dalszego czytania, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ósemkach, ich problemach i procesie ekstrakcji.

Kiedy ósemki powinny być usunięte?

Istnieje wiele powodów, dla których należy usunąć ósemki. Są to zęby, które są najbardziej narażone na problemy. Po pierwsze, ósemki są usuwane z jamy ustnej, jeśli nie ma w niej wystarczająco dużo miejsca. Powodują one bowiem problemy takie jak stłoczenia, choroby i stany zapalne dziąseł, jamy ustnej i policzków. Tak zwane zatrzymane ósemki to te, które nie są w stanie przebić się przez dziąsło, ale nadal tkwią w kości. Stan ten może powodować silne stany zapalne i ból dziąseł. Najlepiej jest pozbyć się zębów mądrości jak najszybciej.

Czasami usunięcie zębów mądrości jest zalecane dla osób z próchnicą. Ze względu na trudności w leczeniu i utrzymaniu odpowiedniej higieny, ósemki są trudne do wyleczenia. Najlepiej ekstrahować ósemki, które są dotknięte zmianami próchnicowymi, zanim rozprzestrzenią się one na inne zęby.

Skąd biorą się problemy z zębami mądrości?

Problem z ósemkami wynika przede wszystkim z tego, że z biegiem czasu zęby te stają się coraz rzadsze. Albo inaczej mówiąc, zmiany cywilizacyjne na przestrzeni wieków i spożywane pokarmy powodują, że zęby mądrości nie są już niezbędne do prawidłowego rozdrabniania pokarmów.

Często zdarza się, że nasza szczęka nie jest przystosowana do posiadania ósemek. Zęby mądrości rosną również w nieprawidłowy sposób, co może prowadzić do stłoczenia innych zębów. Ósemki często mają korzeń o nieregularnym kształcie, co utrudnia ich prawidłowe osadzenie w jamie ustnej.

Planujesz wyrwanie problematycznych ósemek? Bez tego badania się nie obejdzie! - czytaj więcej na https://dobra-medycyna.edu.pl/stomatologia/planujesz-wyrwanie-problematycznych-osemek-bez-tego-badania-sie-nie-obejdzie/fjge_cabr

Wyrywanie ósemki

Jak przebiega proces usuwania ósemek?

Lekarz stomatolog wykona zabieg w znieczuleniu miejscowym. Usuwanie ósemek jest bardzo poważnym zabiegiem. Po zakończeniu zabiegu na dziąsło muszą zostać założone szwy, a pacjenci muszą przestrzegać wszystkich instrukcji pooperacyjnych. Otrzymasz szczegółowe instrukcje, jak postępować w przypadku usuwania ósemki. Jednak dobrym pomysłem jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami już teraz.

Po usunięciu ósemki należy zaprzestać palenia na 24 godziny. Zalecane jest picie przez słomkę, a jedzenie powinno być przyjmowane w postaci papki. Ważne jest, aby unikać dotykania rany i pocierania tego miejsca. Zaleca się również unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

W tej części opisujemy sprzęt, którego używamy oraz nasze podejście do zabiegów.

Przypominamy! Dyskomfort i bolesność jest wskazaniem do umówienia wizyty w gabinecie dentystycznym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top