• 14 lipca 2024

Zdrowotne właściwości soków świeżo wyciskanych są znane powszechnie. Coraz większą popularnością się cieszą soki warzywne. Wśród nich nie może zabraknąć soku z kapusty. Jak sporządzić taki sok? Jakie są zalety jest spożywania?

Nie chodzi wcale tutaj o samą profilaktykę. Coraz częściej pośród lekarzy pojawiają się opinie o wpływie leczniczym warzyw. Jednym z takich właśnie specjalistów jest dr Ewa Dąbrowska. Jest to twórczyni diety opierającej się na warzywach i owocach. Dieta tego rodzaju bazuje na warzywach. W tym wypadku owoce są tylko urozmaiceniem. Dieta ta polega na żywieniu się jedynie produktami roślinnego pochodzenia, które zawierają niewielką ilość cukrów. Dietę stosuje się przez kilka tygodniu. Na diecie tej szczególnie polecana jest kapusta.

Moc kapusty kiszonej

Ludowa mądrość odkryła zastosowanie wyjątkowe soku z kapusty. Przyjmować go można w dwóch postaciach. Mowa tutaj o kapuście kiszonej oraz surowej. Różnią się one wpływem na zdrowie. Skoncentrujmy się na wersji kiszonej. To ona właśnie w sposób szczególny wspiera działanie pokarmowego układu na jego wszystkich odcinkach. Sok z kiszonej kapusty, a szczególnie czerwonej sprawdza się doskonale jako preparat do płukania jamy ustnej. Wzmacnia dziąsła oraz łagodzi drobne stany zapalne oraz także drobne rany. Ma probiotyczne działanie, co można docenić zwłaszcza podczas antybiotykowej kuracji.

Sok z czerwonej kapusty kiszonej wpływa bardzo pozytywnie na leczenie dwunastnicy oraz wrzodów żołądka. Wykazane działanie przeciwzapalne również pomaga w regeneracji podczas opryszczki warg. Właśnie dlatego warto wypić przynajmniej jedną szklankę przed posiłkiem. Przyspieszymy tym samym pracę układu pokarmowego. Najlepiej jest spożyć go kilka razy dziennie przez okres kilku tygodni. Nie będzie dzięki temu tylko leczyć objawy, ale także przyczyny konkretnej dolegliwości.

Dowiedz się więcej na https://hurompolska.pl/blog/przepisy/sok-kapusty-dobroczynne-dzialanie-sokow-warzywnych/ >> 

Kapusta świeża na promienną cerę

Sok ze świeżej białek kapusty ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry. Jego stosowanie wspierać może wszelkie dermatologiczne kuracje. Odnotowano, że poprawia sporo napięcie skóry, radzi sobie z egzemą oraz także łagodzi wargową opryszczkę. Ma do tego wpływ kojący na oparzenia oraz także odmrożenia. Również docenią go osoby, które walczą z łupieżem. Zawdzięcza się to wysokiej zawartości siarki, która tak naprawdę wygładza cerę oraz hamuje wszelkie problemy z łojotokiem. Ma na to ogromny wpływ także witamina C.

Czy to w ogóle możliwe, aby sok z kapusty wspierał leczenia nowotworu? Jest to zasługa izocyjanianów, które przyspieszają sam metabolizm estrogenów. Przekłada się to na pracę odpornościowego układu. Ich poziom jest wysoki właśnie w soku zrobionym z surowej kapusty. Bardzo ważne tutaj jest także działanie witaminy C oraz siarki. Sprawnie usuwają rodniki wodne, które się przyczyniają do powstawania nowotworowych chorób. Witamina K poprawia koncentrację. Może zatem pomóc osobom, które wzmagają się z chorobą Alzheimera. W ludowej medycynie spotkano się z przykładaniem do czoła liścia kapisty w formie pewnego rodzaju kompresu. Również się odnotowuje taki wpływ na zdrowie zarówno w tej postaci, jak i także w wersji soku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top