• 28 stycznia 2021

Salon fryzjerski większości kojarzy się z luksusem. Ludzie chodzą tam, aby jak najlepiej wyglądać. Więc jest to miejsce, które powinno dobrze się prezentować. Często idąc do fryzjera, myśli się o odpoczynku i relaksie. W końcu to moment kiedy specjalista zajmuje się tylko klientem. Dlatego ważne, aby wnętrze cieszyło oko. Ponadto wystrój kojarzy się z poziomem świadczonych usług. Więc jak wybrać najbardziej odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego?

Meble fryzjerskie - niezbędne wyposażenie

Kiedy otwieramy salon fryzjerski w pierwszej kolejności powinniśmy kupić jak najlepszy sprzęt. Wiadomo, że meble, które wybierzemy do miejsca naszej pracy powinny być praktyczne. Jednak salon fryzjerski jest czymś, co ma robić wrażenie na klientach, więc dobrze abyśmy zadbali o jak najlepszą prezentację tego miejsca.

Jakie meble są potrzebne do salonu fryzjerskiego?

  • Fotele fryzjerskie - to absolutna konieczność w salonie. Najlepsze będą takie z ekoskóry, bo łatwiej wtedy utrzymać czystość. Warto zadbać, aby fotele były wygodne zarówno dla klientów jak i dla samego fryzjera. Najlepiej wybrać obrotowe fotele, które znacznie ułatwią pracę.
  • Konsole fryzjerskie - to nic innego jak lustra, które są koniecznością w każdym salonie fryzjerskim. Dzięki nim klient będzie mógł obserwować pracę fryzjera, a fryzjer będzie widział dokładnie jak włosy wyglądają z różnych perspektyw. Lustra mogą być również świetną ozdobą. Sprawią także wrażenie większej przestrzeni co korzystnie wpłynie na wygląd salonu fryzjerskiego. Dodatkowo konsola jest wyposażona w szafki i szufladki, które będą idealne do przechowywania przyrządów do pracy.
  • Myjnie fryzjerskie - służą do mycia włosów klientów. Również są rzeczą niezbędna w każdym salonie fryzjerskim. Składają się z fotela oraz z umywalki. Można je dopasować wyglądem i kolorem do stylu naszego salonu. Mycie włosów u fryzjera jest często przyjemną chwilą relaksu. Warto więc zainwestować w jeszcze większy komfort i zadowolenie klientów, kupując myjkę fryzjerską z funkcją masażu.
  • Taboret fryzjerski - znacznie ułatwi pracę każdemu fryzjerowi. Najlepiej wybrać jeżdżący taboret bez oparcia.
  • Szafki fryzjerskie - będą świetnym miejscem na przechowywanie wszystkich sprzętów, farb i innych rzeczy niezbędnych w salonie fryzjerskim. Warto wybrać takie, które kolorem i stylem będą pasowały do wystroju pomieszczenia. To właśnie szafki mogą być elementem nadającym charakter naszemu salonowi.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych rzeczy warto zadbać o "poczekalnię" dla klientów. Będzie to miejsce w którym będą czekać na zabieg fryzjerski. Należy więc sprawić aby to miejsce było szczególnie wygodne. Zrobi to dobre pierwsze wrażenie, a jak wiadomo - jest to bardzo istotne.

Czy meble do salonu fryzjerskiego muszą być drogie?

Musimy wziąć pod uwagę fakt, że otwarcie salonu fryzjerskiego wiąże się z dużymi wydatkami. Meble do salonu fryzjerskiego na początek oczywiście nie muszą być drogie, jednak najlepiej inwestować od razu w produkty najlepszej jakości, ponieważ to gwarancja dłuższej wytrzymałości i większego komfortu przy korzystaniu ze sprzętu. Jednak nie jest to konieczność, a dobry fryzjer poradzi sobie w każdym salonie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top